Minek ment oda?
A tízmillió szövetségi kapitány megfejtette, miért cserélte a válogatott védője zöld-fehér mezét lila-fehérre. Pálfy Dániel Ábel írása.
A miniszteri biztosi és az országgyűlési képviselői tisztségek összeférhetetlenné tételét kezdeményezte csütörtökön benyújtott törvényjavaslatában a Jobbik.
Novák Előd, az ellenzéki párt alelnöke csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, közfelháborodást okozott a miniszteri biztosok napvilágra került díjazása. Utalt arra, hogy korában már benyújtottak egy törvényjavaslatot, amelyik tiltotta volna a „politikusi álláshalmozást”. Komoly sikernek tekintik, hogy „a Jobbik kezdeményezésének és folyamatos tiltakozásának köszönhetően” 2014-től országgyűlési képviselő nem lehet polgármester, önkormányzati vagy megyei közgyűlési képviselő.
Novák Előd azt mondta, a 2006-os kampányban a Fidesz „még azon szörnyülködött”, hogy a Gyurcsány-kormány négy miniszteri biztost alkalmazott. Azóta viszont a nyolc miniszter mellett 45 biztos van – hívta fel a figyelmet. Novák Elődöt a sajtótájékoztatón kérdezték a Raoul Wallenberg Egyesület azon javaslatáról, hogy ne kaphasson támogatást közpénzből az az egyesület, amelyik nem tesz érdemi intézkedést a mérkőzésein történő antiszemita megnyilvánulások ellen. A javaslat azt követően született, hogy a szombati FTC-MTK-találkozón a ferencvárosi szurkolók egy csoportja In Memoriam Csatáry László feliratot feszített ki.
A Jobbik alelnöke azt mondta, elképesztőnek tartja, hogy bármilyen szankció érjen egy focicsapatot azért, mert a mérkőzésén kifeszítettek „egy ártatlan emberre”, „hiszen azt gondolom, az ártatlanság vélelme mindenkinél fennáll, akit nem ítéltek el”, emlékező transzparenst. „A holokausztipar részének” tudja be „ezt a hisztériakeltést” – jelentette ki. Szerdán az FTC elnöksége elnézést kért a mérkőzéseken történtekért. Közleményükben azt írták, hogy politikai provokáció történt, amellyel a nézők egy maroknyi csoportja megsértette a klub 114 éves szellemiségét, és minden jóérzésű szurkolótársukat.